تبلیغات
سمر
سمر
من به سیبی خشنودم ...

 

پلیس کانادا در گزارشی از اقدام جدید قاچاقچیان انسان در سوء استفاده از قوانین ویزای این کشور خبر داد و اعلام کرد: این گروه‌ها با استفاده از این قوانین، افراد را از کشورهای مختلف به عنوان برده‌های جنسی وارد این کشور می‌کنند.

در گزارش پلیس رویال کانادا آمده است: قاچاقچیان انسان با دادن وعده به مهاجران و افرادی که خواهان "زندگی" و "کار" در این کشور هستند، برایشان ویزا گرفته و پس از ورود آن‌ها به خاک کانادا، از آن‌ها در خانه‌های فساد استفاده می‌کنند.

در این گزارش آمده است: قاچاق برده‌های جنسی به داخل خاک این کشور هم اکنون به صورت یک تجارت پرسود برای گروه‌های مافیای قاچاق انسان تبدیل شده است، چرا که از یک طرف این افراد به راحتی قادرند از قوانین صدور ویزای اقامت، کار و یا تحصیل استفاده کنند و از طرف دیگر در اکثر موارد دیده شده که قاچاقچیان، مهاجران را به ایالات متحده آمریکا نیز منتقل می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در گزارش پلیس «رویال کانادا» ـ RCMP ـ‌ به این موضوع اشاره شده است که تحقیقات این گروه پلیسی از سال 2005 تا 2009 میلادی نشان می‌دهد، علت افزایش ورود برده‌های جنسی به این کشور ناآگاهی مردم و کمبود اطلاعات آنها در این مورد است.

بر پایه این گزارش، همچنین تشخیص هویت قربانیان وارد شده به کانادا مشکل است، چرا که اکثر این افراد تا زمان سوء استفاده نمی‌دانند برای چه انگیزه‌ای توسط گروه‌های قاچاق انسان وارد این کشور شده‌اند.

گفتنی است، قاچاقچیان انسان در پوشش گروه‌های خدمتکار و سرویس‌هایی همچون محافظان شخصی و پرستاران برای وارد کردن مهاجران و برده‌های جنسی استفاده می‌کنند.

باید به این موضوع نیز اشاره کرد که خود فروشی در کانادا به تنهایی خود موضوعی غیر‌قانونی تلقی نمی‌شود، اما اگر گروه‌هایی برای این موضوع تشکیل شده و افرادی بخواهند از این طریق پول در آورده و امرار معاش کنند، وضعیت فرق می‌کند.

دولت کانادا در بیانیه‌ای خاطر نشان کرد: برای مقابله با قاچاق انسان و برده‌ داری جنسی تدابیری را اندیشیده و به شدت با این مساله برخورد می‌کند.

در گزارش پلیس «رویال کانادا» آمده است: در برخی از موارد مشاهده شده قاچاقچیان با استفاده از اینترنت و با وعده‌های واهی کار، زندگی و تحصیل مناسب برای به دام انداختن قربانیان خود بهره‌ می‌برند و یا این که قربانیان خود را به مواد مخدر معتاد می‌کنند تا به آن‌ها وابسته باشند.

  در ادامه این گزارش ذکر شده است که اکثر برده‌های جنسی از کشورهای اروپای شرقی چون «لتونی» و حتی کشورهای آسیایی نظیر کره وارد کانادا می‌شودند و اغلب آنها را زنان و دختران جوان تشکیل می‌دهند.

قالب وبلاگ

جاوا اسكریپت

جاوا اسكریپت