تبلیغات
سمر
سمر
من به سیبی خشنودم ...

 

سیب زمینی عجیب

این سیب زمینی عجیب الخلقه که در ماداگاسکار یافت شده است، برخلاف سایر سیب زمینی های خوراکی از غده هایی تشکیل شده که هر کدام از قطعات مختلفی تشکیل شده اند.

گیاه کوزه ای گوشتخوار

این گیاه گوشت خوار که بومی جزیره پالاوان در فیلیپین است، بزرگ ترین ساختار کوزه مانند شناخته شده را به اندازه یک توپ فوتبال آمریکایی تولید می کند و حشرات را در مایع درون آن به دام می اندازد. گونه های مشابهی از این گیاه می توانند موش ها، مارمولک یا قورباغه ها را نیز شکار کنند. نام Nepenthes attenboroughii از این جهت در لیست ده گانه آورده شده که نه تنها متعلق به یک اقلیم منحصر به فرد است، بلکه از گونه هایی به شمار می رود که به شدت در معرض خطر انقراض هستند. 

 

عنکبوت Nephila komaci
این گونه از جنس Nephila است که برای اولین بار در سال 1879 کشف شده است. این ع
نکبوت می تواند بلندترین رشته های تار را تولید کند که در بعضی موارد از یک متر هم بلندتر هستند. طول بدن عنکبوت ماده به 3.8 سانتی متر می رسد و درازای پاها می تواند بین 10 تا 12 سانتی متر باشد. عنکبوت نر به طور متوسط 5 برابر کوچک تر است و در این تصویر، بالای عنکبوت ماده دیده می شود.

 

حلزون حشره خوار
این حلزون کوچک دریایی که در اطراف خلیج تایلند کشف شده، از لحاظ تغذیه ای گونه منحصر به فرد است. این گونه حشرات را می خورد و این در حالی است که همه گونه های مشابه آن از جلبک ها یا تخم شکم پایان تغذیه می کنند. این حلزون دریایی شبیه یک لکه سیاه کوچک است.

 

کرم توپ افکن

این گونه جالب که توسط رباتهای زیردریایی خارج از ساحل مرکزی کالیفرنیا در خلیج مونتری کشفشده، هنگام احساس خطر توپ های شب تابی را به اطراف پرتاب میکند. این توپ های کوچک که توسط آبشش این حیوان ایجاد می شوند، چندین ثانیه به دلیل وجود پرتو های سبز بیولومینسانس می درخشند و به این شکل شکارچیان را می ترسانند.

 

 

اسفنج قاتل

این اسفنج گوشت خوار ساکن اعماق دریا، یکی دیگر از گونه های جدید کشف شده است.
این گونه دارای نوع خاصی از سوزنه مارپیچی است که trochirhabd نامیده می شود.

 

ماهی قورباغه ای

این گونه عجیب از ماهی های قورباغه ای با نام علمی Histiophryne psychedelica در سواحل اندونزی کشف شده است. بدن این ماهی با ترکیب خیره کننده ای از مارپیچ های نارنجی و سفید پوشیده شده که تنها توسط دو چشم فیروزه ای نافذ قطع شده اند. محققان می گویند ترکیب رنگی این ماهی باعث استتار آن در میان مرجان های سمی بستر دریا در این منطقه می شود.

 


 

 


 

قالب وبلاگ

جاوا اسكریپت

جاوا اسكریپت