تبلیغات
سمر
سمر
من به سیبی خشنودم ...

ودروی Spira4u یکی از شرکت کنندگان رقابت X Prize است که بدنه آن از ساختارهای فایبرگلاس با پوششی از اسفنج نرم ساخته شده است.

 

تصویر خودروی اسفنجی !

 

آیا حاضرید خودرویی که از اسفنج ساخته شده رابرانید؟ خودروی Spira4u یکی از عجیب ترین خودروهایی است که در رقابتهای Xprize، رقابتی با هدف یافتن بهترین طرح برای خودرویی که بتواند 160کیلومتر بر گالن مسافت را طی کند به نمایش گذاشته شده است.

 

طراح این خودرو که با آرزوی دستیابی به جایزه 10 میلیون دلاری در اینرقابت حاضر شده، امیدوار است خودروی اسفنجی اش بتواند با ایجاد فضایی ایمنتر برای راننده، جان افراد را در جاده های شلوغ و پر رفت و آمد کشورهای درحال توسعه از خطر تصادفها و برخوردهای سنگین نجات دهد.

 

این خودرو از مرکزی کندو مانند برخوردار است که توسط ساختار ترکیبی فایبرگلاس احاطه شده و کل ساختار از پوشش نرمی از اسفنج پلی اورتان پوشیدهشده است.

 

بر اساس گزارش فاکس نیوز، وزن خودروی اسفنجی 226 کیلوگرم بوده و دوسرنشینه است. قبل از حضور در این رقابتها، Spira4u تحت آزمایشهای عجیب وغریبی از قبیل فرو رفتن در آب اقیانوس، کشیدن بار لاشه های خوک و له شدنتوسط کامیون قرار گرفت تا توانایی های آن به اثبات برسند.

قالب وبلاگ

جاوا اسكریپت

جاوا اسكریپت